Cytaty o przyjaźni

Wiemy z doświadczenia, że dzięki słowom i gestom przyjaźń rozkwita, ludzie obdarzają się nią w sposób głębszy i bogatszy. Każdy czuje się związany z określonymi osobami ze swego otoczenia, którzy wiele dla niego znaczą. Człowiek nie żyje tylko samą pracą, ani zadowoleniem, ani też protestem, poszukuje osób, które wzbogacą jego życie. Do tego zaś potrzebna jest przyjaźń, która nadaje sens egzystencji. Prawdziwi przyjaciele tworzą między sobą nierozerwalne więzi oparte na empatii, lojalności i oddaniu.

Jeśli nie chcesz być szczerym wobec

Jeśli nie chcesz być szczerym wobec przyjaciela, bądź szczery wobec samego siebie.

Gdy twój wróg będzie w

Gdy twój wróg będzie w niebezpieczeństwie – ratuj go. Być może zyskasz przyjaciela.

Prawdziwa przyjaźń przychodzi wtedy, gdy

Prawdziwa przyjaźń przychodzi wtedy, gdy cisza między dwojgiem ludzi im wystarcza.

Mężczyźni witają się uściśnięciem

Mężczyźni witają się uściśnięciem dłoni. Kobiety obejmują się przyjaźnie. W pierwszym wypadku chodzi o sprawdzenie, czy w ręku nie ma ukrytej broni, w drugim, czy na pewno nie ma jej też za plecami.

Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą.

Kiedy krzyczysz, wszyscy cię słyszą. Kiedy szepczesz, tylko ci najbliżsi cię słyszą. Kiedy milczysz, słyszy cię twój najlepszy przyjaciel.

Pamiętaj, że przyjacielem nie jest ten,

Pamiętaj, że przyjacielem nie jest ten, kto kładzie się obok ciebie i płacze nad twoją biedą, nieraz tylko udając, lecz ten, kto cię z tej nędzy podnosi, nawet jeśli robi to za pomocą kopniaka.

Page 1 of 161234510...Last »
Imieniny:
Pamiętaj o złożeniu życzeń
Najlepsi autorzy i ulubione powiedzenia