Cytaty o życiu

W ramach tej kategorii spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o sens i cel naszego istnienia. Człowiek nie odnajdzie siebie, dopóki nie będzie wiedział po co żyje. Zebrane tutaj myśli mają pomóc nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Czy to co robimy, jest naprawdę tym o co ostatecznie w życiu chodzi? Czy na tym polega cały jego sens? Czy człowiek, który żyje w dobrobycie, odgrywa znaczącą rolę w społeczeństwie, osiągnął rzeczywiście wszystko? Czy czuje się szczęśliwy mając wysoki standard życia i społeczny prestiż? Co wytacza i określa nasze życie?

Świat bowiem zbudowany jest według pewnego

Świat bowiem zbudowany jest według pewnego porządku, a atomy maszerują w pewnym rytmie. Podtrzymuje go też flet i Strażnik Czas, przestrzega Słońce i Księżyc.

Oto tajemnica natchnienia. Powiedz sobie,

Oto tajemnica natchnienia. Powiedz sobie, że tysiące, dziesiątki tysięcy ludzi – wcale nie bardzo inteligentnych ina pewno nie inteligentniejszych od nas – pokonało problemy równie trudne jak te, z którymi ty się borykasz.

Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który

Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który wskazuje, jak potykają się silni albo co inni mogliby zrobić lepiej. Chwała należy się mężczyźnie na arenie, którego twarz jest umazana błotem, potem i krwią, który dzielnie walczy, który wie, co to jest wielki entuzjazm, wielkie poświęcenie, który ściera się w słusznych sprawach, który w swych najlepszych chwilach poznał tryumf wielkego wyczynu, a w najgorszych, gdy przegrywa, to przynajmniej przegrywa z odwagą, nie chcąc, aby jego miejsce było wśród chłodnych i nieśmiałych dusz, które nigdy nie poznały ani smaku zwycięstwa, ani smaku porażki.

Kiedy wierzysz, wiara daje ci siłę, aby

Kiedy wierzysz, wiara daje ci siłę, aby zrobić właśnie to, co jest konieczne.

Muszę przestać myśleć. Kiedy się cały

Muszę przestać myśleć. Kiedy się cały czas myśli o tym, co się dzieje albo co może się stać, nie ma szans na przeżycie. Przyglądasz się własnym myślom i nieuchronnie zaczynasz czekać – i już po tobie.

Nie bądź cyniczny, nie użalaj się ani

Nie bądź cyniczny, nie użalaj się ani nie opłakuj, odrzucaj negatywne propozycje, nie pogrążaj się w pogardzie nie utyskuj na zło lecz opiewaj piękno dobroci. Nie rób nic co nie służy pomocy innym. Do najwspanialszych nagród w życiu należy to, że każdy kto szczerze pomaga komuś pomaga sobie. Pomagac młodszym dodawać im energii, nadziei i wrzucać węgliki w pożyteczny ogień, podnosić się z porażki z nowymi myślami i stanowczymi działami wszystko to nie jest łatwe ale prowadzi do szczęścia człowieka.

Page 1 of 181234510...Last »