Cytaty o życiu

W ramach tej kategorii spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o sens i cel naszego istnienia. Człowiek nie odnajdzie siebie, dopóki nie będzie wiedział po co żyje. Zebrane tutaj myśli mają pomóc nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Czy to co robimy, jest naprawdę tym o co ostatecznie w życiu chodzi? Czy na tym polega cały jego sens? Czy człowiek, który żyje w dobrobycie, odgrywa znaczącą rolę w społeczeństwie, osiągnął rzeczywiście wszystko? Czy czuje się szczęśliwy mając wysoki standard życia i społeczny prestiż? Co wytacza i określa nasze życie?

Sprawą zasadniczą jest zdolność

Sprawą zasadniczą jest zdolność odróżnienia mitu od prawdy w naszej grze życia, podczas której nie ma przerw, a wskazówki zegara posuwają się nieubłaganie.

To czym jesteśmy, stanowi pełną sumę

To czym jesteśmy, stanowi pełną sumę naszych postępków. Charakteru nie można udać, nie można też się w niego przyodziać lub zdjąć go, jakby był częścią naszej garderoby przywdziewaną wedle naszych zachcianek. Tak jak znaki wycięte na drzewie wpisują się weń na stałe, tak nasz charakter wymaga czasu i starań, aby umacniał się i rozwijał. W ten sposób, dzień po dniu, nieubłaganie spisujemy nasze własne przeznaczenie – stajemy się tym, co robimy.

Potencjał chaosu można wykorzystać, a gdy

Potencjał chaosu można wykorzystać, a gdy tylko wykorzystamy go prawidłowo, chaos przestaje być chaosem.

Zardzewiały drut jest naładowany, gdy jest

Zardzewiały drut jest naładowany, gdy jest podłączony do prądu elektrycznego. Podobnie gdy ekstrawertyczny umysł ludzki naładowany jest mądrością, nauką i supermądrością, wówczas ignorancja znika w ciągu sekundy, a życie człowieka staje się opromienione Boskim światłem.

Szacunek dla samego siebie to dar, jaki

Szacunek dla samego siebie to dar, jaki został ci dany na samym początku razem ze wszelkimi innymi wartościami. To połączenie wiary i pewności, że nie masz w sobie ograniczeń narzuconych przez kogoś innego.

Świat bowiem zbudowany jest według pewnego

Świat bowiem zbudowany jest według pewnego porządku, a atomy maszerują w pewnym rytmie. Podtrzymuje go też flet i Strażnik Czas, przestrzega Słońce i Księżyc.

Page 1 of 191234510...Last »
Imieniny:
Pamiętaj o złożeniu życzeń
Najlepsi autorzy i ulubione powiedzenia

   victoria vynn sklep online

   hity w naszym sklepie victoria vynn lakiery hybrydowe ml i inne akcesoria nowość baza pod żel budujący top na żelu zł hybrydowo.pl

   psychiatra

   diagnoza i leczenie w Warszawie. psychiatra-gabinet.pl